برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به CHROME، FIREFOX، OPERA یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید.
  • چراغ های LED کلین روم
توضیحات
قیمت : 0 تومان
نوع : فروش
تاریخ : آذر 22, 1400
آدرس : آیت الله کاشانی

چراغ های LED کلین روم

مهمترین ماموریت در ساخت و طراحی کلین رومها، جلوگیری از ورود گرد و غبار یا هر نوع آلاینده زیست محیطی به داخل اتاق می باشد. در بحث روشنایی اتاق تمیز هم این موضوع اولویت اول می باشد. در طراحی روشنایی اتاق تمیز، گزینه های متفاوتی وجود دارد که انتخاب گزینه صحیح بستگی به شرایطی چون هزینه برق مصرفی، هزینه های داخلی و آماده سازی، تعمیرات و نگهداری دارد. معمولا طراحان کلین رومها ترجیح می دهند که روشنایی اتاق تمیز 1 درصد از انرژی مصرفی کل اتاق باشد.

معمولا در کلین رومها ابزارهای کوچک و با دقت بالا وجود دارد که به همین خاطر چراغهای کلین روم می بایست شار نوری بالایی داشته باشند. و برای ایجاد تعادل درمیزان مصرف و شار نوری، از چیپ های ال ای دی با بهره وری بالا استفاده می شود. در طراحی روشنایی اتاق تمیز معمولا مهمترین عامل تاثیر گذار، محل تجهیزات می باشد. و با نصب روشنایی در محل های صحیح می توان از انرژی و روشنایی بیشترین بهره را برد. عامل مفیدی که در روشنایی کلین روم ها نقش بسزایی دارد رنگ سقف، دیوارها و کف اتاق است که معمولا سفید و روشن هستند. این باعث می شود که نور چراغ کلین روم بهره وری بالاتری داشته باشد.

عوامل منفی در طراحی کلین روم وجود سیستم های تهویه زیاد با فیلترها و … در سقف است که فضای طراحی شما را محدودتر می کند و می بایست با طراحی روشنایی صحیح از انرژی حداکثر بهره را برد. مرسوم ترین طراحی در کلین رومها، ساخت سقفی با دسترسی از پشت می باشد. این امر باعث می شود که تعمیرکار برای دسترسی به تجهیزات (هواکش، روشنایی و …) نیازی به ورود به اتاق تمیز نداشته باشد و اتاق ایزوله بماند. و به همین دلیل چراغهای با دسترسی از پشت، پرسفارش ترین چراغهای کلین روم می باشد.

چراغهای مخصوص اتاق تمیز مورد استفاده گروه صنعتی رایمون، کاملاً هوابند و غیر قابل نفوذ هستند و کلیه تعمیرات نیز از بالای سقف بدون نیاز ورود تعمیرکاران به داخل اتاق تمیز صورت می پذیرد .با توجه به میزان شدت روشنایی مورد نیاز کارفرما (LUX) در فضاهای مختلف اتاق تمیز و با استفاده از نرم افزارهایی مانند DIALUX، تعداد سیستم روشنایی لازم، تعیین و بر مبنای چیدمان دریچه های هوا، جانمایی می گردد و بر اساس محاسبات شدت نور توسط نرم افزارهایی نظیر DIALUX مورد استفاده قرار می گیرند.

 

 آگهی های مشابه
بالا