برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به CHROME، FIREFOX، OPERA یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید.

جزئیات وبلاگ

قفل دهان

قفل دهان

محققان نوعی دستگاه برای قفل دهان ساخته اند که قادر است با قفل کردن واقعی دهان افراد از غذا خوردن آنها جلوگیری کند و به همین ترتیب باعث کاهش وزن آنها شود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا،  محققان دانشگاه اوتاگو دستگاه مبتکرانه به نام DentalSlim ساخته اند که می تواند به معنای واقعی دهان افراد را قفل کند تا از خوردن آنها جلوگیری کند. این دستگاه از آهنربا و پیچ و مهره ها ساخته شده است.

پس از استفاده این دستگاه در دهان افراد، فرد استفاده کننده تنها می تواند دهان خود را به اندازه 2 میلیمتر باز کند. طبق گفته محققان این دستگاه همانند دستگاه های ارتودنسی روی دندان ها نصب خواهد شد و در تنفس و گفتار فرد مشکلی به وجود نخواهد آمد. اما استفاده کننده را مجبور می کند تا تنها در رژیم مایع بماند و نتواند غذا بخورد.

پیش از این و در دهه ۱۹۸۰ نیز پزشکان از طریق بستن فک بیماران چاق آنها را مجبور می کردند تا غذای کمتری مصرف کنند. اما آن روش بسیار خطرناک بوده چراکه در صورت استفراغ فرد استفاده کننده موجب خفگی وی میشد.

طبق تحقیقات انجام شده که درمجله British Dental چاپ شده است از این دستگاه قفل دهان برای ۷ شرکت کننده به مدت ۱۴ روز مورد استفاده قرار گرفت. قرار شد این افراد تنها از رژیم غذایی مایع استفاده کنند که می تواند تنها انرژی ۱۲۰۰ کیلو کالری را برای روز فراهم کند. طی ۱۴ روز میانگین کاهش وزن آنها در این دوره ۶.۳۶ کیلوگرم محاسبه شد.

افراد استفاده کننده از قفل دهان می‌توانند در مواقع لزوم از کلید اضطراری برای باز کردن قفل استفاده کنند. پروفسور پاول برانتون از دانشگاه اوتاگو در مورد این دستگاه می گوید: قفل دهان می تواند به افراد چاق کمک کند تا علاوه بر کاهش وزن عادت های جدیدی را در خود پرورش دهند که بدون تردید در آینده باعث پیروی از رژیم کم کالری خواهد شد. در واقع این دستگاه نسبت به روشهای دیگر کم خطر تر بوده و همچنین عواقبت آن نسبت روش‌های جراحی کمتر خواهد بود.

بالا